Příbramští „Uraňáci“ ozářili Eden na hodinu. Pak se ale ukázala síla soupeře.

Název

Popis

SK Slavia Praha - 1.FK Příbram 3:1 (0:1) V sobotu 19. října zavítala ve 13. kole FORTUNA:LIGY Příbram do Prahy, kde svedla souboj v Edenu proti Slavii.

Branky: 63. a 73. (první z pen.) Souček, 68. vlastní Kodr - 30. Michal Škoda.

Rozhodčí: Zelinka - Kubr, Pečenka - Franěk (video).

ŽK: Kúdela, Dramé - Cmiljanovič.

Diváci: 16 437.
Slavia: Kolář - Holeš, Kúdela, Frydrych, Zelený - Souček - Masopust (79. Van Buren), Hušbauer, Ševčík, Provod (55. Stanciu) - Milan Škoda (61. Tecl). Trenér: Trpišovský.

Příbram: Kočí - Nový, Kingue, Kodr, Cmiljanovič - Voltr, Kříž (71. Hájek), Petrák, Dramé (86. Šimek), Polidar - Michal Škoda (74. Stuparevič). Trenér: Nádvorník.

Michal Škoda přetrhl nejen střelecký půst, ale i rekord brankáře Koláře
Trenér Roman Nádvorník odcestoval k utkání proti účastníkovi Ligy Mistrů bez několika hráčů základní sestavy. Ať už kvůli karetním trestům, nebo díky dohodě mezi kluby. Chyběli tak hráči jako Jan Rezek, Martin Zeman, nebo Marko Alvir. Na střídačce se objevil uzdravený brankář Marek Boháč, který prodělal zánět průdušek. V základní jedenátce a na střídačce se objevily jména jako Adam Petrák, Dominik Kříž, Pavel Hájek, nebo Stefan Vilotič. A ti svoji premiéru před šestnáctitisícovou návštěvou zvládli bravurně. Mimochodem skvělou a velkou kulisu, která přišla na domácí ligu, ocenil i trenér Jindřich Trpišovský „ Pro mě dnes skvělý zážitek. Hraje se liga a přijde přes šestnáct tisíc diváků. Jsem strašně rád, že lidé fandí klubu a nekoukají, co je to za zápas. O to víc mě mrzí, náš poločasový výkon.“ Utkání ještě nezačalo a mělo hned pikantní úvod. Proti sobě se postavili s kapitánskou páskou na ruce dva bratři. Michal a Milan Škodové a ten první měl větší důvod k radosti, nejen že úvodní vyhrál los, ale také dal první branku zápasu! To běžela minuta po odehrané půlhodině. Z přímého kopu šikovně přes zeď zakroutil balon Martin Nový, brankář Kolář musel na zem a balon i s pomocí tyče vyboxoval jen kousek před sebe, odkud ho do brány duchapřítomně dopravil střelou z první Michal Škoda – 0:1! „Balon jsem konečkama prstů vyrazil, viděl jsem, jak ta střela padá. Popravdě už jsem jí viděl za sebou v síti, byl jsem rád, že jsem slyšel zvuk tyče. Bohužel se balon odrazil nešťastně ke Škoďákovi, který ho uklidil a prohrávali jsme 1:0.“ Popsal vedoucí trefu hostů překonaný brankář Ondřej Kolář, který inkasoval po 788 minutách. „O neprůstřelnosti brankáře Koláře jsem věděl. A říkal si, že by bylo fajn mu dnes dát gól a ukončit ji. Jsem rád, že se to dnes povedlo.“ Dodal střelec vedoucí branky Michal Škoda. Nečekaný vývoj, který polil studeným potem nejen fanoušky, ale i domácí tým. „ Příbram tyhle zápasy umí hrát, ať už proti Spartě nebo Plzni. Hodně běhají, presují a dostupují hráče. Kvalitní a organizovaný výkon v prvním poločase. Nám chyběl pohyb a hráli jsme mizerně ve středu hřiště.“ Vysekl ještě trenér domácího celku poklonu směrem k soupeři od Litavky.

Po hodině hry se Slavie rozjela
Ve druhém poločase sešívaní vyvinuli tlak a skóre otočili. Na hřiště přišel Stanciu, Škodu pak vystřídal Tecl. Proti Frydrychově hlavičce se ještě vytáhl gólman Ondra Kočí. Z následného rohu však Ševčík trefil Mihaila Cmiljanoviče do ruky a kopala se penalta. Tu proměnil Souček a vyrovnal na 1:1. Vyrovnání rozjelo choutky Slavie, na které jsou všichni její fanoušci zvyklí. O pět minut později si po Frydrychově centru před bránu dal slávistický odchovanec Marek Kodr vlastní gól – 2:1. V 71. minutě po ideálním Teclově centru navýšil vedení hlavou na 3:1 Souček. Do konce utkání mohl ještě snížit pěknou ranou Stuparevič, ale ta si to zamířila vedle a na druhé straně rozezněl břevno Tecl. „Brácha mi gratuloval ke vstřelenému gólu a já mu naopak blahopřál k výhře. Zase je na tom líp, než já. Do penalty jsme hráli dobře v aktivním bloku. Po penaltě už to bylo strašně těžké a soupeř pak přidal další dvě branky. My teď potřebujeme uhrát tři body proti Zlínu a uděláme pro to maximum.“ Zhodnotil Michal Škoda. Další zápas hraje Příbram doma v sobotu 26. října od 14:30 hodin, proti Zlínu.